Derby na 5 ! Derby dla Unii !

Żadnych szans nie dali piłkarze Unii innej stargardzkiej drużynie - Kluczevii. Unici pewnie pokonali lokalnego rywala 5:0 i po raz pierwszy w historii wygrali Derby Stargardu jako gospodarze.

Mecz świetnie rozpoczął się dla piłkarzy Romana Lewandowskiego. W środku pola piłkę przejął Daniel Czerniak, podał do Krzysztofa Madejaka a ten dograł wzdłuż bramki do Olega Shyrochkina, który wyprowadził Unię na prowadzenie. Chwilę później sam Madejak mógł podwyższyć wynik ale dobrze zachował się golkiper przyjezdnych. W 24. minucie piłkę przejął Oleg Shyrochkin, podał do Marcina Cendrowskiego, który świetnie wypatrzył Krzysztofa Madejaka i było 2:0. W odpowiedzi z rzutu wolnego strzelali piłkarze z Kluczewa lecz piłka otarła się o słupek. Do przerwy gole już nie padły.

Po przerwie więcej przy piłce utrzymywała się Kluczevia ale to Unia była konkretniejsza w działaniu. Z "piątki" zaczął bramkarz gości i podał wprost pod nogi Olega Shyrochkina, który spokojnie ulokował piłkę w siatce. Tym samym zrehabilitował się za przepaszczoną okazję chwilę wcześniej. Nie mająca nic do stracenia Kluczevia ruszyła do huraganowych ataków, lecz nic konkretnego pod bramką Mateusza Polewiaka się nie działo. Kolejne akcję natomiast wyprowadzała Unia. Z własnej połowy z piłką ruszył Daniel Czerniak, minął obrońcę Kluczevii i w sytuacji sam na sam podwyższył na 4:0. Goście starali się zdobyć chociaż honorową bramkę, lecz tego dnia obrona Unii była nie do przejścia. Co więcej Unia zdobyła kolejnego gola. Znów w jednej z głównych ról pojawił się Daniel Czerniak, który minął trzech zawodników i dograł do osamotnionego Pawła Tomkowicza, który pokonał bramkarza.

Unia umocniła się na fotelu lidera powiększając swoją przewagę do trzech punktów. Za tydzień piłkarzy Romana Lewandowskiego czeka ciężki wyjazd do Lisowa, gdzie zmierzą się z dobrze spisującym się Płomieniem.

Derby dla Unii! Radość po meczu. from UniaTV on Vimeo.