Kolejny krok w Pucharze Polski

Unia Stargard pokonała w III Rundzie Pucharu Polski Mechanik Warnice 1:0. Złotego gola zdobył Atrur Kościelniak, który powrócił do zespołu po blisko dwuletniej przerwie.

Stargardzianie przystąpili do meczu osłabieni brakiem Pawła Tomkowicza, Łukasza Kostyka, Olega Shyrochkina czy Mateusza Klupp. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu zwycięstwa.

Jako pierwsi sygnał do ataków dała Unia. Po wrzutce Marcina Cendrowskiego i strzale głową Krzysztofa Madejaka piłka wpadła do bramki lecz napastnik Unii był na spalonym. W 15. minucie w polu karnym Unii faulował Paweł Laskowski, sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł zawodnik gości lecz Mateusz Matuszak świetnie wyczuł intencję strzelca. Co więcej rozpoczął kontratak po którym bramkę zdobył Artur Kościelniak. Chwilę później bliski zdobycia gola była Marcin Cendrowski ale jego strzał został zablokowany. Goście byli bliscy wyrównania po rzutach rożnych lecz i w tych przypadkach świetnie bronił Mateusz Matuszak.

Po przerwie dużo bardziej zdecydowanej do głosu doszli piłkarze Mechanika i to oni częściej byli przy piłce. Unia natomiast kontrowała lecz również bramkarza gości nie dał się zaskoczyć. W 89. minucie świetną okazję na wyrównanie miał napastnik gości lecz bramkarza Unii ponownie uratował stargardzian przed stratą gola.

Obie ekipy toczyły wyrównany bój o awans do kolejnej rundy. Unia pomimo braków kadrowych dzielnie postawiła czoła rywalowi z wyższej ligi i oczekuje na losowanie kolejnej rundy Pucharu Polski.

Losowanie odbędzie się w piątek 23. września o g. 10:00. Mecz odbędą się 5. października o g. 16:15.