Nerwy do ostatnich minut

W sobotnie popołudnie Unia Stargard mierzyła się z Jednością Przewłoki. Stargardzianie nie bez problemów wygrali 4:3.

Unici po raz kolejny zagrali bez podstawowych piłkarzy. Zabrakło kapitana Daniela Czerniaka, Pawła Tomkowicza czy Mateusza Klupp. Do składu powrócił natomiast Oleg Shyrochkin, który borykał się z kontuzją kostki.

W pierwszych minutach zarysowała się nieco większa przewaga Unii. W 10. minucie na 20. metrze od bramki gości znalazł się Łukasz Kostyk i umieścił piłkę w siatce Piotra Szafrańca. I w tym momencie coś się w grze stargardzian zablokowało. Unici oddali inicjatywę Jedności, która była blisko doprowadzenia do remisu. Najpierw po strzale głową piłka dwukrotnie odbiła się od poprzeczki, a chwilę później w sytuacji sam na sam przestrzelił zawodnik gości. Do przerwy mimo usilnych starań ze strony piłkarzy Jedności było 1:0 dla Unii.

Po przerwie obraz gry zbytnio się nie zmienił, co więcej do remisu doprowadziła Jedność po golu Roberta Dzikiewicza. I tutaj znów gra Unii zmieniła się o 180 stopni. Doprowadziło to do trzech strzelonych goli w krótkich odstępach czasu. Najpierw długie podanie Artura Kościelniaka wykorzystał Krzysztof Madejak, który strzałem z woleja ulokował piłkę tuż przy słupku bramki. Dwie minuty później było już 3:1. Tym razem w roli asystenta wystąpił Łukasz Kostyk, który idealnie podał do Kuby Marólewskiego, który zdobył gola przeciwko swojej byłej drużynie. Jakby tego było mało znów do bramki trafiła Unia. Prostopadłym podaniem od Krzysztofa Madejaka obsłużony został Marcin Cendrowski, który trafił w słupek ale jego dobitka znalazła już drogę do siatki. Gdy wydawało się, że wynik meczu jak i zwycięzca jest rozstrzygnięty dwa błędy defensywy stargardzian doprowadziły do wyniku 4:3. Najpierw po stracie Mateusza Matuszaka faulem w polu karnym ratował się Marek Szafraniec i sędzia podyktował rzut karny. Trzy minuty później po dośrodkowaniu piłki nie złapał Matuszak i dobitka trafiła do siatki. Ostatnie minuty to nerwówka. Unia opóźniała grę, a goście chcieli doprowadzić do remisu. Na szczęście Unii do tego nie doszło i stargardzianie odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo.