Wysoka wygrana

W swoim piątym ligowym meczu Unia Staragrd wysoko pokonała Zorzę Tychowo 7:0. Trzy bramki strzelil były zawodnik Zorzy Krzysztof Madejak, a po dwie Łukasz Kostyk i Marcin Cendrowski.

Spotkanie od początku było pod dyktando piłkarzy Romana Lewandowskiego i choć pierwsza bramka padła już w 8. minucie była to już trzecia klarowna sytuacja do zdobycia gola. Wynik spotkania po podaniu Krzysztofa Madejaka otworzył Marcin Cendrowski. W 14. minucie miejscowym kibicom przypomniał się były zawodnik Zorzy Krzysztof Madejak, który po prostopadłym podaniu od Jakuba Marólewskiego pokonał bramkarza gości. Chwilę później doskonałą okazję miał sam Jakub Marólewski a później bliski zdobycia bramki był Mateusz Klupp. W 36. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Cendrowki, piłkę opanował Madejak i zdobył swoją drugą bramkę. Chwilę później ten sam zawodnik ustrzelił hattricka. Minutę przed końcem krótko rzut rożny wykonali Marcin Cendrowski z Mateuszem Klupp, który idealnie dograł do Łukasza Kostyka.

W przerwie boisko opuścił Patryk Gurazda, a zastąpił go Bartosz Masłowski. Unia starała się o kolejne gole lecz w kluczowych sytuacjach brakowało wykończenia. Swoje kolejne bramki mógł zdobyć Krzysztof Madejak czy Marcin Cendrowski. W 72. minucie padła kolejny gol. Dogranie z lewej strony boiska zamknął Bartosz Masłowski i jak na tacy wystawił piłkę Kostykowi, który podwyższył na 6:0. Dziesięć minut później krótkie podanie z rzutu rożnego wykorzystał Marcin Cendrowski, który strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania. W końcówce w świetnej sytuacji pojawił się Marcin Haracewiat ale pierwszy strzał obronił bramkarza gości a dobitka zatrzymała się na poprzeczce bramki Zorzy.

Mecz przez całe 90 minut był pod kontrolą stargardzian a wynik ani przez moment nie był zagrożony. W środę stargardzianie jadą do Szczecina, gdzie przy ul. Nehringa 69 zmierzą się z Hutnikiem Szczecin w ramach IV rundy Pucharu Polski. Za tydzień w lidze zmierzą się z Czarnymi Marianowo.