Powrót z wygraną

Wyjazdową wygraną Unii zakończył się wczorajszy mecz z Rolpolem Chlebowo. Stargardzianie pewnie wygrali z spadkowiczem z "okręgówki" 5:1. Hattrickiem popisał się Łukasz Kostyk a po jednym golu dołożył Krzysztof Madejak i Marcin Cendrowski.

Spotkanie od początku przypominało mecz pomiędzy Unią a Dąbrovią. I podobnie jak w tamtym meczu Unici szybko objęli trzy bramkowe prowadzenie tym razem za sprawą duetu Krzysztof Madejak i Łukasz Kostyk. Najpierw do bramki trafił ten pierwszy, a w ciągu kolejnych czterech minut dwa gole zdobył Łukasz Kostyk. Po tych golach Unici rozluźnili się co szybko odbiło się bramką dla gospodarzy. Mimo wszystko to Unia kontrolowała grę i stworzyła jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak żadna z nich nie została wykorzystana do przerwy.

Po zmianie stron Unici szybko powiększyli przewagę. W 50. minucie rzut rożny wykonywał Rolpol, obrona Unii wybiła piłkę przed pole karne gdzie dopadł do niej Marcin Cendrowski i przebiegając całe boisko bez problemu skierował piłkę do siatki. Zniesmaczeni zawodnicy gospodarzy zaczęli grać agresywniej co szybko przyniosło kary w postaci żółtych kartek. Dwadzieścia minut przed ostatnim gwizdkiem znów dał o sobie znać Łukasz Kostyk, który świetnie wykorzystał sytuację sam na sam i spokojnie ustalił wynik spotkania.

Stargardzianie udowodnili, że są dobrze przygotowani do sezonu. W następnym meczu do Stargardu zawita Jedność Przewłoki. Początek spotkania w sobotę o g. 17:00.

Rolpol Chlebowo - Unia Stargard 1:5 from UniaTV on Vimeo.